Кібербезпека під час війни надзвичайно важлива, оскільки ворог може використовувати кібератаки для проведення пропаганди та дезінформації
Зараз у соцмережах і медіа багато фейків та дезінформації. Усе це вороги роблять для того, щоб українці втратили віру в перемогу й опустили руки.
Як розпізнати фішинг?
Перевірте URL-адресу. Офіційні сайти маркетплейсів мають правильні та безпечні доменні імена (наприклад, "rozetka.ua" або "olx.ua"). Якщо ж у посиланні присутні сумнівні символи, додаткові цифри чи літери, або якщо адреса виглядає трохи зміненою, наприклад, "roz3tka.ua" або "olx.com.ua", це може бути ознакою фішингу.
Перевірте дизайн сайту. Фальшиві сайти часто виглядають схоже на оригінальні, але зазвичай мають низьку якість графіки, помилки у тексті або незвичну структуру.
Звертайте увагу на розсилки. Легітимні маркетплейси зазвичай не просять вводити особисту інформацію через електронну пошту або месенджери. Якщо ви отримали таку вимогу, будьте обережні.
Перевірка через офіційний сайт або додаток. Якщо вам здається, що з вами зв’язуються з офіційного маркетплейсу, краще зайти на сайт або відкрити додаток через перевірений канал, а не за посиланням у листі чи повідомленні.
Остерігайтесь листів або повідомлень через соцмережі з посиланнями на "подарунки" чи "знижки". Часто такі повідомлення містять заклики терміново ввести дані або здійснити оплату.
Долучайтеся до проєкту "BRAMA" https://t.me/brama_channel та протидійте пропаганді ворога разом із тисячами українців.