2024-05-07 11:49   90  

1. «Довідник безбар’єрності»

Цей гід створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, українськими та міжнародними експертами.

Довідник складається з чотирьох розділів:

«Складові безбар’єрності»

«Правила мови»

«Словник»

«Безбар’єрний календар»

Без штучних бар’єрів та виключень,- саме таким має бути спілкування між всіма громадянами та державними інституціями.

Детально про етику комунікації знайомтесь у «Довіднику безбар’єрності» –

https://bf.in.ua/

Пропонуємо використовувати «Довідник безбар’єрності» у щоденній роботі та повсякденному житті. Адже поведінка кожного є важливим елементом становлення толерантності у суспільстві, комфорту та зручності для кожного.

2. Лекції з сексуальної освіти для дітей, підлітків та молоді проєкту «Надання послуг з невідкладної допомоги та захисту населенню, що постраждало в результаті конфлікту в Україні» від ГО «Дівчата»

ГО «Дівчата» в рамках реалізації проєкту «Надання послуг з невідкладної допомоги та захисту населенню, що постраждало в результаті конфлікту в Україні» за донорської підтримки Благодійної організації «Благодійний Фонд «Хелп Україна» пропонує безоплатні лекції з сексуальної освіти для дітей, підлітків та молоді. Ці теми є актуальними для українського суспільства, оскільки подібна інформація стосується здоров’я та добробуту, є одним із обов’язкових елементів освітніх програм.

Лекції Проєкту рекомендовані Міністерством освіти і науки України, зокрема, навчально-методичному посібнику «Основи репродуктивного та сексуального здоров’я», до якого вони входять, надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який зареєстровано в Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за № 7.0003-2022.

Лист підтримки МОН України від 5.03.2024 №21/08-370

3. Практичний посібник “Методики психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах війни”

Практичний посібник адресовано практичним психологам і соціальним педагогам закладів освіти різних типів і рівнів, методистам і керівникам психологічної служби системи освіти, викладачам закладів післядипломної освіти та закладів вищої освіти, науковцям.

У посібнику вміщено методики і технології надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги учасникам освітнього процесу, які постраждали внаслідок воєнних дій. Посібник містить також матеріали з досвіду роботи працівників психологічної служби з означеного напряму роботи.

Методики психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах війни : практ. посіб. / В. Г. Панок; В. В. Рибалка, С. К. Шандрук та ін.; за наук. ред. В. Г. Панка. Київ : УНМЦ практичної психології і соціальної роботи, 2023. 212 с.

https://drive.google.com/file/d/1JY6K0ZhOEakqbamTz3fQXTHngTzp7WEp/view

4. Картки для дихальних практик стабілізації “Вдих-видих”

Дихання – це дія, яку люди рідко коли усвідомлюють. Утім, цей важливий процес дозволяє неабияк впливати на фізичний та емоційний стан. За допомогою дихальних практик ми можемо заспокоїтися, узяти під контроль тривогу та прояви стресу.

Авторка набору, дитяча психологиня Світлана Ройз, запропонувала 15 карток для дихальних практик стабілізації із малюнками та інструкцією.

Картки можна використовувати від 3-х років і до будь якого віку. Вони можуть бути корисними батькам, вихователям, учителям, психологам, корекційним педагогам. Застосовувати можна в школі на перервах чи уроках, у дитячих садках, на заняттях із регуляції емоцій, навіть у шелтерах. Щоб почати практику, можна брати будь-яку картку випадковим чином чи обирати певну за бажанням.

“Вдих-видих” Картки для дихальних практик стабілізації від ЮНІСЕФ, Світлана Ройз, ГО “Смарт освіта”

https://www.unicef.org/ukraine/documents/breathe-cards

5. Навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)»

Міністерством освіти і науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти, в рамках національної антибулінгової програми «Дружній простір», створено навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)».

Посібник містить теоретичну інформацію щодо психологічних особливостей учнів 5–8 класів, а також методичні рекомендації до проведення уроків з психології на такі важливі теми, як: «Самооцінка та самоцінність», «Стрес і стресостійкість», «Взаємодія в команді: конфлікти», «Інакшість іншого та толерантність», «Особисті межі», «Емоційний інтелект», «Основи самопідтримки та самодопомоги у складних ситуаціях».

Зазначені матеріали можуть бути використані під час формування громадянської та соціальної компетентності реалізації соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі Державного стандарту повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 898 від 30 вересня 2020 р.

Навчально-методичний посібник призначений для практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти, а також може бути використаний учителями під час виховних заходів та в позашкільній роботі.

Запропонований посібник може супроводжувати як самостійний предмет, так і використовуватися для підсилення інших уроків навчальної програми.

Навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)» схвалено для використання в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти.

Посібник доступний в електронному вигляді, кожен урок доповнений презентацією.

Матеріали посібника «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)» доступні за посиланням: https://uied.org.ua/navchalno-metodychnyj-posibnyk-yak-ty-uroky-z-psyhologiyi-dlya-shkolyariv-10-14-rokiv/

6. БРОШУРА «ДІТИ ПОЗА УВАГОЮ В РЕЗУЛЬТАТІ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ. КОРИСНІ ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ»

Ця брошура розроблена для того, аби надати рекомендації дітям та молоді, батьки яких виїхали за кордон. У матеріалі викладена інформація, яка розкриє поняття «трудова міграція» та труднощі, з якими можуть стикнутися діти та молодь під час від’їзду їхніх батьків за кордон, надані рекомендації, як зберегти відносини з батьками, до кого можна звернутися за підтримкою та допомогою.

Брошуру створено фондом “Terre des hommes” (Tdh) в рамках проєкту «CASTLE – Діти поза увагою: підтримка молдовських та українських транснаціональних сімей, залучених до зовнішньої трудової міграції в країнах ЄС».

Брошура “Діти поза увагою в результаті трудової міграції. Корисні поради та рекомендації для  дітей та молоді” 

7. Корисні покликання з питань профілактики насильства та булінгу (з матеріалів круглого столу “Роль психологічної служби у системі освіти у профілактиці та подоланні насильства та булінгу в закладах освіти”)

Матеріали ЮНІСЕФ
Сторінка Stop bullying
Сторінка Stop sexting 
Посібники Stop sexting
Сторінка ГО “Ла Страда Україна”. Корисне
Канал “А21 Україна”
Мультфільм «Їжачок»
Мультфільм «Камінь, ножиці, папір»
Аудіоказка “Хаппі та її суперсила”
“Що таке кібербулінг?”/Освітній серіал про кібербулінг для підлітків
Особисті кордони та вміння сказати «НІ»: відео
Документальний фільм про торгівлю людьми «Життя на продаж»